عصر ایران؛ پرناز صدیق - تساوی رئال مادرید با بورسیا دورتموند در آخرین لحظات بازی، اگر چه برای هواداران رئال شیرین بود ولی گل شادی آور مسعود اوزیل در دقیقه 89، حتی لبخند را هم بر لب خوزه مورینیو ننشاند.

چرایی بی تفاوتی مورینیو به گل تساوی بخش مسعود اوزیل را باید در آنچه که در مجموع 180 دقیقه جدال رئال و دورتموند در زمین بازی در جریان بود، جستجو کرد.

خوزه مورینیو بهتر از همه می داند که او در مجموع این دو بازی، جنگ تاکتیکی را به یورگن کلوپ باخت.اگر بیست دقیقه پایانی بازی برگشت دو تیم را کنار بگذاریم و حملات احساسی رئال مادرید را مبنای برتری تاکتیکی رئال بر دورتموند قلمداد نکنیم، که قاعدتاً هیچ کارشناسی نمی تواند چنین حکمی صادر کند، باید گفت که رئال مادرید در این دو بازی، هیچ گاه نتوانست بر توپ و میدان مسلط باشد و با غلبه بر حریف، سرنوشت بازی را رقم بزند.

حتی اگر بپذیریم که قدرت بالای دورتموند مانع از آن است که حریفانش در لیگ قهرمانان اروپا، برتری چشمگیری در میانه میدان بر این تیم داشته باشند، باز هم توجه به این نکته که رئال مادرید در بازی دیشب، با دو ضربه ایستگاهی به گل های تساوی خود دست یافت، می تواند از ناتوانی تاکتیکی مورینیو در برابر یورگن کلوپ پرده بردارد.

به عبارت دیگر، رئال مادرید در برابر دورتموند، قادر نبود مثل همیشه با چند پاس سریع، از دفاع به حمله بیاید و دفاع حریف را بشکافد.

بازیکنان دورتموند در هر دو گل خود، قلب دفاع رئال مادرید را شکافتند و پس از آن به گل رسیدند. اما گل های رئال مادرید با یک ضربه کرنر و یک ضربه ایستگاهی عجیب وارد دروازه دورتموند شد. در واقع رئالی ها نمی توانستند دفاع دورتموند را چنانکه باید و شاید بشکافند.

بنابراین می توان گفت که شاگردان کلوپ در بازی دیشب، قادر به انجام کاری بودند که شاگردان مورینیو از پس آن برنمی آمدند. همین یک نکته، در اثبات برتری تاکتیکی دورتموند بر رئال مادرید کفایت می کند.

مورینیو هم به خوبی دریافته بود که تیمش در برابر دورتموند، مشکلی اساسی دارد. هم از این رو، او به کمتر از پیروزی در بازی برگشت قانع نبود و گل تساوی بخش مسعود اوزیل، آقای خاص را شادمان نکرد.  


برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنید

تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.