سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی ناشر کتاب توقیف‌شده «تاوان» و بررسی وضعیت نشر چشمه توضیح داد.

به گزارش ایسنا، علی اسماعیلی گفت: ما یک‌سری ضوابط نشر داریم و هر اتفاقی که در این حوزه رخ دهد، در همان چهار‌چوب ضوابط نشر برخورد می‌شود. درباره‌ی کتاب «تاوان» هم که این اتفاق برایش رخ داد، بلافاصله دستور دادیم و آن نسخه‌ای را که آمده و اصلاحات روی آن اعمال شده و تغییرات را انجام داده و بعد هم آمده و مهر تأیید خورده، دیدیم. ولی باز تخلفی از طرف ناشر بعد از تحویل این نسخه انجام شده است که گفتیم در روند رسیدگی قرار گیرد.

او در ادامه اظهار کرد: به هر صورت یک‌سری ضوابط تعیین‌شده‌ هست؛ البته نگاه می‌کنند به کارنامه‌ی ناشر، تخلف‌شان بررسی می‌شود، ارزیابی‌هایی صورت می‌گیرد و متناسب با آن‌چه در کارنامه‌اش هست، برخورد می‌شود. بنای ما بر این است که کمک کنیم و بر اساس بررسی‌های انجام‌شده، نشر نیلوفر هم برای نخستین‌بار مرتکب تخلفی شده و سابقه‌اش خوب است. قطعا مطمئن باشید با نگاه مثبت به این قضیه نگاه می‌شود.

اسماعیلی درباره‌ی نشر چشمه هم گفت: پرونده نشر چشمه هنوز در کمیته‌ی تجدید نظر است، آن هم در نوبت رسیدگی است. انشاءالله درست می‌شود. من مسؤول آن کمیته نیستم، آن کمیته رییس و اعضا دارد. در عین‌ حال من تأکید می‌کنم که انشاءالله زود‌تر بررسی و کار انجام شود.

او در ادامه تأکید کرد: نگاه ما در معاونت فرهنگی، نگاه ایجابی است؛ نه نگاه سلبی، گرچه در مسیر حرکت ممکن است نگاه سلبی هم باشد، اما در وهله‌ی اول، نگاه ما نگاهی ایجابی است. ما دنبال این نیستیم که دنبال مچ‌گیری و برخورد با آدم‌ها باشیم؛ اصل را بر برائت و صحت می‌گذاریم. ممکن است در روند اقدام و فعالیتی که پیش می‌آید، اقدامی به وجود بیاید که با آن‌ هم با نگاه مثبت برخورد می‌کنیم. اگر قرار شد اقدامی انجام دهیم، کم‌ترین اقدامی که تنبه و بیداری را به همراه داشته باشد، انجام می‌دهیم.

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت ارشاد درباره‌ی حکم ریاست بر معاونت فرهنگی ارشاد، گفت: تفاوتی نمی‌کند، من گفتم که ما سرباز نظام هستیم. برای من تفاوتی ندارد، هرجا که نظام تشخیص دهد می‌توانیم مؤثر باشیم، آن‌جا خدمت می‌کنیم و خیلی هم دنبال مسائل حاشیه‌یی نیستیم.


تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.