مدیرعامل شرکت راه آهن با تاکید بر کاهش عمر ناوگان ریلی گفت: ظرفیت ناوگان ریلی باری و مسافری تا چهار سال آینده ۱۰۰ درصد افزایش می یابد.
 
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ محسن پورسیدآقایی در دیدار با روسای قطارها گفت: تصمیم داریم تا 4 سال آینده، در بخش خطوط و توسعه خطوط، ناوگان باری و مسافری تحول اساسی صورت دهیم و با افزایش تقریبا دو برابری ظرفیت، جابجایی مسافر را از 27 میلیون نفر در سال جاری به حدود 40 میلیون نفر در سال 96 برسانیم.
 
 
وی افزود: لازمه رسیدن به چنین رشدی، غیر از بخش های زیربنایی، توسعه ناوگان است و ناوگان ریلی بسیار فرسوده هم باید نوسازی شود.
 
 
پورسید آقایی با بیان اینکه در حال حاضر میانگین عمر ناوگان مسافری 30 سال است ، تصریح کرد: در سال آینده واگن های فرسوده از جمله دلیجان از سیر خارج خواهد شد و واگن های دست دوم خارجی به شرطی اجازه ورود به شبکه ریلی خواهد داشت که جایگزین واگن های فرسوده فعلی شود.
 
 
وی ادامه داد : سیاست راه آهن نوسازی ناوگان مسافری است و برنامه ریزی ما رساندن عمر متوسط ناوگان مسافری به 16 سال در 8 سال آینده است.
 
 
پورسید آقایی با اشاره به ورود لکوموتیوهای زیمنس به شبکه ریلی خاطرنشان کرد: در دو سال آینده نیز هر سال 40 لکوموتیو به ناوگان ریلی اضافه می شود و کمبود جدی نخواهیم داشت.
 
 
وی از برقی کردن قطار تهران- مشهد تا پایان دولت فعلی و راه اندازی قطار سریع السیر تهران- اصفهان به عنوان دیگر برنامه های راه آهن یاد کرد و گفت: با محقق شدن این موارد، حوزه مسافری راه آهن در 4 سال آینده، یک شبکه نو و نسبتا مدرن با قطارهایی با سرعت حدود 160 کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
 
پورسیدآقایی همچنین از ورود حدود 700 واگن مسافری به شبکه ریلی کشور به عنوان یکی از برنامه های راه آهن یاد کرد و افزود: برای این کار تمهیداتی مانند اعطای وام با سود بسیار پایین و حمایت از شرکتهایی که اقدام به خرید واگن مسافری کنند ، در نظر گرفته شده است.
 
 
وی در ادامه با اشاره به وظایف خطیر روسای قطار خاطرنشان کرد: روسای قطار ویترین و نوک پیکان تماس مردم با راه آهن هستند و انتظار داریم حداکثر برخورد مناسب با مردم صورت گیرد.
 
 
پورسیدآقایی تصریح کرد: رعایت حقوق مسافران، آراستگی ماموران و روسای قطار، نظافت قطارها و اطلاع رسانی بموقع درباره زمان حرکت  یا تاخیر قطار زمینه رضایت مندی مسافران و پیشرفت راه آهن را فراهم خواهد کرد.
 
 
مدیرعامل راه آهن در ادامه از روسای قطار خواست با ابتکار در ارائه خدمات به مسافران، بیش از وظیفه قانونی خود به مردم خدمت کنند تا با تامین حداکثر رضایت مندی مسافران ، تحول جدی هم در سازمان ایجاد شود.
 
 
در پایان این مراسم به 5 نفر از روسای برگزیده قطارهای مسافری از سوی مدیرعامل راه آهن لوح تقدیر اعطا شد.
 تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.