چگونه با لپ تاپ مان به سفر برويم؟لپ تاپ با توجه به سفرهاي حرفه اي و کاري جزء جدايي ناپذير بسياري از سفرهاي امروز هستند. همين مساله به بروز استرس و اضطراب منجر مي شود که در برخي مواقع هم نتيجه آن سرقت لپ تاپ و مهم تر از آن اطلاعات شخصي است. بنابراين امنيت سفر اينجا خيلي مهم مي شود. خب ماجرا خيلي هم پيچيده نيست.
اگر لپ تاپ شما در سفر به سرقت برود کار تمام است. احتمالا زندگي تان از دست خواهد رفت. از آمار سرقت لپ تاپ ها در ايران اطلاعي نداريم، اما نشان مي دهد که فقط در فرودگاه هاي آمريکا هر هفته 12000 لپ تاپ گم مي شود. 97 درصد لپ تاپ هاي سرقت شده هيچ وقت پيدا نمي شوند.
بنابراين اگر لپ تاپ تان را از دست بدهيد، احتمالا بايد با آن خداحافظي کنيد. حال چه کنيم تا احتمال گم شدن يا به سرقت رفتن لپ تاپ مان را کم کنيم. از کيف هاي لپ تاپ تابلو استفاده نکنيد.
بعضي کيف هاي لپ تاپ بشدت نشان مي دهند که آهاي مردم درون اين کيف يک لپ تاپ است! بياييد مرا بدزديد! اين کيف ها مي تواند هدف مناسبي براي سارقان باشد. به جاي آن مي توانيد از يک کيف متفاوت يا يک کوله پشتي استفاده کنيد.
لپ تاپ را درون چمدان با بقيه بار و وسايل قرار ندهيد. ممکن است در حمل و نقل آن توجه کافي به کار برده نشود و به کامپيوتر شما آسيب برسد. کامپيوتر را روي پاي خودتان قرار بدهيد نه کنارتان يا بالاي سرتان. سارقان به راحتي آن را از کنارتان بلند مي کنند، بدون اين که متوجه شويد. ممکن است فردي ديگر کيف را اشتباهي بردارد. بخصوص در هنگام شلوغي، استرس و فشار جمعيت.
همچنين شما بايد قبل از سفر به فکر اين باشيد که اگر بلايي سر کامپيوترتان آمد، از قبل پيش بيني هاي لازم را انجام داده باشيد. از اطلاعات خود پشتيبان بگيريد. اغلب افراد حال و حوصله پشتيبان گيري از اطلاعات را ندارند.
اما سفر يک ريسک بزرگ است. بنابراين قبل از سفر وقت بگذاريد و از اطلاعات تان پشتيبان گيري کنيد. پسوردهاي قوي براي کامپيوتر انتخاب کنيد تا دسترسي به اطلاعات آن سخت شود.
نام، مدل و شماره سريال لپ تاپ تان را يادداشت کنيد و در جاي امني نگهداري کنيد تا اگر لپ تاپ شما به سرقت رفت و پيدا شد، براساس آن بتوانيد کامپيوتر خودتان را شناسايي کنيد.
سارقان معمولا سعي مي کنند که شکل ظاهري لپ تاپ ها را تغيير دهند تا قابل شناسايي نباشند. اگر روي کامپيوترتان علامت شناسايي ويژه اي تعبيه کنيد که فقط خودتان از آن مطلع باشيد از طريق آن مي توانيد لپ تاپ کشف شده را شناسايي کنيد. همان طور که لپ تاپ ها زيادتر شده اند آمار سرقت آنها نيز بيشتر شده است. مراقب باشيد که کامپيوتر و از آن مهم تر اطلاعات خودتان را به خاطر سهل انگاري از دست ندهيد.تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.