نظر شهاب حسینی درباره بانوی سینمای ایران

 

شهاب حسینی بازیگر فیلم های سینمایی «شمعی در باد» و «بچه های ابدی» با اشاره به جایگاه پوران درخشنده در سینمای ایران، عنوان بانوی سینمای ایران را شایسته این کارگردان دانست.

شهاب حسینی بازیگر دو فیلم از پوران درخشنده به مناسبت برگزاری مراسم بزرگداشت این کارگردان یادداشتی برای خبرگزاری مهر نوشته است. در ابتدای یادداشت، حسینی که در فیلم های "بچه های ابدی" و "شمعی در باد" با پوران درخشنده همکاری داشته است، نوشته است: پوران درخشنده نامی است که همواره چشمی مهربان و تیزبین را برای دیدن زندگی، در عین حال برای امید و آرزو و برای ادامه دادن راه تداعی می کند. روحی مهربان که با آلام جامعه می گرید و با شادی آن می خندد.

در ادامه این یاداشت می خوانیم: درخشنده نه تنها یک کارگردان، که یک دوست و خواهر است. دغدغه اش، دغدغه ات می شود و پیگیر آنچه می شوی که می اندیشد. چرا که اندیشه وی به نوعی حرف خود تو نیز هست. وقتی با او همکاری می کنی گویا در جمع خانواده خودت هستی. صبور و مهربان است و تو آرام و متمرکز در کنارش.

وی با اشاره به همکاری های خود با این فیلمساز یادآور نوشته است: "شمعی درباد" و "بچه های ابدی" را تجربه کردم، دو نقطه عطف در کارنامه ام. دوستشان دارم چون آثاری شریفند. برایش بهترن ها را از درگاه یگانه خالق متعال آرزو دارم. سلامت و توان برای ادامه دادن به فیلمسازی، نه صرفا برای فیلمسازی، بلکه برای خدمت و تلنگر به آنچه که شاید کمتر به آن بیاندیشیم.

در پایان این یادداشت شهاب حسینی بازیگر سینمای ایران نوشته است: با "پرنده کوچک خوشبختی" رابطه ای عمیق به وجود آورد. تا یادمان باشد که "بچه های ابدی" را چون درنیابیم چونان "شمعی درباد" خاموش خواهند شد. به امید حضور و درخشش پایدار برای او که بانوی سینمای ایران بودن برازنده وی است.

از فعالیت سینمایی پوران درخشنده در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر تقدیر می شود. جشنواره فیلم فجر از ۱۶ تا ۲۶ بهمن ماه برگزار می شود.... / خبرگزارى مهر تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.