بافت‌هاي فرسوده با كاربري مسكوني...

 

به منظور تشويق مالكان؛

بافت‌هاي فرسوده با كاربري مسكوني از پرداخت 50 درصد عوارض معاف شدند


مجري طرح نيز مي‌تواند در مقابل عوارض و مطالبات شهرداري نسبت به واگذاري بخشي از فضاهاي احداثي طرح اقدام و يا با انجام خدمات مورد نياز طرح يا شهرداري تهاتر كند.

براساس مصوبه امروز مجلس به منظور تسريع در فرآيند احياي بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده و تشويق مالكان و سازندگان بافت‌هاي فرسوده با كاربري مسكوني از پرداخت 50 درصد عوارض پروانه ساختماني و تراكم معاف مي‌شوند.
در جلسه علني امروز، نمايندگان در ادامه بررسي جزئيات طرح حمايت از بازسازي بافت‌هاي فرسوده، موادي از آن را به تصويب رساندند.
بر اين اساس به منظور تشويق مالكان، سرمايه‌گذاران و سازندگان و تسريع در فرآيند احياء، بهسازي و نوسازي طرح‌هاي مصوب موضوع اين قانون، كليه املاك و اراضي واقع در پروژه‌هاي اجرايي طرح‌هاي ياد شده و همچنين ساير ابنيه و اراضي واقع در ساير نقاط محدوده بافت‌هاي فرسوده و ناكارآمد شهري با كاربري مسكوني، از حيث عوارض و صدور پروانه ساختماني و تراكم مشمول ماده (16) قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن است.
در خصوص ساير كاربري‌ها، شهرداري‌ها مكلف شدند نسبت به تقسيط و يا مشاركت در پروژه‌ها، به ازاء بهاي عوارض متعلقه و يا موكول كردن پرداخت عوارض به پايان عمليات ساخت و ساز و دريافت آن براساس بهاي روز، حسب مورد اقدام كنند.
همچنين مجري طرح نيز مي‌تواند در مقابل عوارض و مطالبات شهرداري نسبت به واگذاري بخشي از فضاهاي احداثي طرح اقدام و يا با انجام خدمات مورد نياز طرح يا شهرداري تهاتر كند.
گفتني است ماده 16 قانون حمايت از توليد و عرضه مسكن به معافيت 50 درصدي عوارض و به منظور تشويق مالكان اشاره دارد...../تحلیل:ایلناتاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.