اخبار,اخباربین الملل, تعرض جنسی

فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر می‌گوید از زمان به قدرت رسیدن نظامیان، میزان استفاده از خشونت جنسی علیه معترضان افزایش یافته است

یک سازمان بین‌المللی حقوق بشر می‌گوید نیروهای امنیتی مصر از خشونت جنسی در مقیاس وسیعی علیه بازداشت‌شدگان استفاده می‌کنند.

فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر (فیده) در گزارش خود گفته است که نیروهای امنیتی مصر برای آن که مانع از تظاهرات و برپایی تجمعات در کشور شوند، مردان، زنان و کودکان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌دهند.

به گفته این گزارش، از بسیاری از بازداشت‌شدگان در مصر، آزمایش بکارت گرفته می‌شود و این افراد مورد تجاوز و تجاوز دسته‌جمعی قرار می‌گیرند.

وزارت کشور مصر گفته است تا زمانی که این گزارش را مطالعه نکرده است، در باره آن اظهارنظر نخواهد کرد.

فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر، در سال ۱۹۲۲ تاسیس شده است و قدیمی‌ترین سازمان حقوق بشری دنیا به حساب می‌آید. عبدالکریم لاهیجی، حقوقدان ایرانی، رئیس این سازمان حقوق بشری است.


گزارش فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر خاطرنشان می‌کند که میزان خشونت‌های جنسی از زمان سرنگونی محمد مرسی و به قدرت رسیدن نظامیان در مصر افزایش یافته است.

این گزارش می‌گوید عاملان خشونت‌های جنسی در مصر به ندرت پاسخگوی اعمال خود هستند و مصونیت آنها نشان می‌دهد که این اقدامات، راه حلی سیاسی با هدف خاموش کردن صداهای مخالف است.

فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر می‌گوید نیروهای پلیس، سازمان‌های اطلاعاتی و ارتش در اعمال خشونت علیه بازداشت‌شدگان زن و مرد مقصر هستند.

این گزارش می‌گوید در میان قربانیان، دانشجویان معترض شرکت کننده در تظاهرات، فعالان حقوق بشر، همجنسگرایان و کودکان دیده می‌شوند.

نویسندگان این گزارش می‌افزایند که مدرک و سندی در دست ندارند که نشان دهند فرماندهان این نیروها به آنها دستور به کارگیری خشونت‌ها را داده‌اند، اما میزان خشونت‌ها و معافیت این نیروها از هر نوع پیگیری قضایی، این موضوع را تلقین می‌کند که این خشونت‌ها به عنوان راه حلی سیاسی علیه معترضان استفاده شده است.

عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر گفته است که با هر نوع مزاحمت و تعرض جنسی مخالف است و با آن مبارزه خواهد کرد.


 اخبار  بین الملل  -  خبر آنلاینتاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.