یک فعال میراث فرهنگی گفت: شدت ریزش پل در بخش شمالی پل تاریخی گرگر واقع در شهرستان شوشتر ادامه دارد و در روزهای اخیر به عمق 3 در 18 متر رسیده است.

سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان به خبرنگار مهر گفت: مردم شهرستان شوشتر که ریزش پل گرگر باعث مشکل در عبور و مرور آنها شده است خواهان تردد روی پل هستند اما فرمانداری به دلیل حفظ امنیت جان مردم و ریزش نکردن بیشتر پل از عبور افراد جلوگیری می کند.

مجتبی گهستونی گفت: کارگاه استحکام بخشی شوشتر در این مکان فعال است و پیمانکار قول داده است که تا پایان سال کارهای مربوط به پل را انجام دهد. اکنون احتمال دارد به دلیل هوای بارانی ریزش پل بیشتر شده و ادامه کار گارگاه متوقف شود.

وی افزود: برخی از کارشناسان زلزله نگاری که از پل تاریخی گرگر و مجموعه سازه های آبی شوشتر بازدید کرده بودند به مسئولان مربوطه اعلام کرده اند که دیواره غربی ساحل رودخانه گرگر که بر بالای آن خانه مرعشی (دفتر کارگاه سازه های آبی شوشتر) قرار دارد ترک برداشته است و لازم است حفاظت اضطراری شود تا با استحکام بخشی پل گرگر از ریزش احتمالی خانه های مجاور و آسیب رسیدن به بافت تاریخی و سازه های آبی جلوگیری شود.

گهستونی ادامه داد: ریزش پل گرگر باعث می شود تا ضمن به خطر افتادن جان انسان ها رودخانه گرگر نیز مسدود شود و به سازه های آبی ثبت شده در فهرست آثار جهانی آسیب جدی وارد کند.

وی افزود: فشارهای وارده به مسئولان محلی برای باز کردن راه ارتباطی پل زیاد است و باید با تزریق اعتبارات به تجهیز کارگاه مرمتی و نجات بخشی سرعت بخشید.
تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.