دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اين که اطاعت پذيري يعني در مسير رهبري حرکت کردن که همان مسير حق است گفت : مسير رهبري رابطه محبت آميز با دوستان و موضع گيري در مقابل دشمنان نظام است.

به گزارش ايسنا، محسن رضايي در ديدار مديران و كاركنان دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت : شرايط کشور در داخل و خارج بسيار مهم است و بايد حرکتي را که از 30 سال پيش شروع کرديم و در حال ادامه آن هستيم، با بيداري کامل ادامه دهيم و از فرصت هاي طلايي منطقه استفاده کنيم و تهديدات داخلي را خنثي نماييم.

وي با بيان اين پرسش که فلسفه زندگي چيست؟ گفت : زندگي دو روي سکه دارد . يک روي سکه زندگي رسيدن به حقيقت است و روي ديگر سکه زندگي نيکوکاري ، باهم خوب بودن و عمل صالح است که بايد هر دو اين ابعاد سبب تعالي ما در دنيا شود.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به دو نکته مهم اطاعت و تبعيت در زندگي اجتماعي، افزود: در قرآن به اطاعت و فرمانبرداري از يک طرف و تبعيت و پيروي کردن از ارزش هاي الهي ، اخلاق ، پيروي نکردن از هوي و هوس ، رضايتمندي خداي متعال سفارش بسيار شده است. در ادبيات قرآني اين دو مكمل و لازم و ملزوم يكديگر هستند .مثل نماز و روزه كه هر دو بايد ادا شود. اطاعت و تبعيت هم در قران مكمل هم هستند.

وي اطاعت را از جنس فرمانبرداري از حاکم اسلامي و رهبري الهي و تبعيت را از جنس پيروي از ارزش ها و الگوهاي اسلامي دانست و بر ضرورت اطاعت از رهبري و تبعيت از اخلاق و ارزش هاي الهي تاکيد کرد.

وي ادامه داد: متاسفانه عده اي اصل عدالت را رعايت مي كنند و تبعيت از اخلاق را ناديده مي گيرند و عده اي ديگر خلاف آن عمل مي كنند

رضايي با اشاره به حوادث اخير گفت : 25 بهمن سرآغاز توطئه جديد بوده و هست و آمريکايي‌ها تصميم گرفتند که حادثه آفريني جديدي داشته باشند و آنرا با فضاي بيداري اسلامي شبيه سازي کنند، در حاليکه آنچه در جهان اسلام جريان دارد، با حوادث 25 بهمن متفاوت بود.

وي با اشاره به اهداف آمريکايي‌ها در حوادث اخير گفت : آنها مي خواهند ايران مشغول مسائل داخلي خود شده و فرصت و توان ارتباط با نهضت هاي اسلامي و انقلابي منطقه را نداشته باشد ، مسئله ديگر آن است که مي خواهند به انقلاب هايي که در حال شکل گيري است، بگويند که به ايران چشم اميد نداشته باشيد و ايران خود گرفتار مشکلات داخلي است و بايد نگاه خود را به سازمان ملل ، واشنگتن و اتحاديه اروپا معطوف کنيد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود : هدف ديگر آمريکا اين است که مي خواهد به بهانه نقض حقوق بشر قطعنامه مکمل 1929 – زير فصل هفت سازمان ملل را عليه ما تصويب کنند.

رضايي افزود : اگر رابطه انقلابيون مصر و ساير جهان اسلام با ايران نزديک شود ، محاصره سي ساله غرب عليه ايران شكسته مي شود و ارتباط بين جمهوري اسلامي ايران با مسلمانان ديگر برقرار شده و جمهوري هاي مسلمان فراوان در منطقه تشکيل مي شود. هر نوع جمهوري واقعي كه از سوي مسلمانان تشكيل شود به نفع ملت ما خواهد بود.

رضايي با اشاره به اقدامات ضد انقلابي و جاده صاف کني دشمن از سوي برخي از افراد در داخل کشور افزود : هر کس از مسير انقلاب و رهبري منحرف شود، بايد جلوي آنها ايستاد . آنها نبايد جاده صاف کن غرب باشند. افراد با سابقه انقلابي بايد بيش از ديگران به فكر نظام و مردم باشند.

رضايي با اشاره به شرايط مهم کشور افزود: کسي نبايد روبروي نظام و انقلاب بايستد و همچنين نبايد بي تفاوت باشيم، بلکه بايد متحد بوده تا بتوانيم انقلاب ونظام را جلو ببريم و از فرصت‌ها استفاده درست کنيم.

رضايي در انتها با دعوت همه به ريسمان الهي که همان نظام جمهوري اسلامي و اطاعت از فرمان رهبري و تبعيت از ارزش هاي الهي است، گفت : سال آينده را با اميد بخشي و نشاط دادن به ديگران شروع کنيم تا بتوانيم پرچم الله اکبر را در جهان اسلام به اهتزاز در آوريم. برخي از نخبگان كشور بايد از حالت ترديد و ابهام خارج شوند و با تمام توان به كمك ملت ايران بيايند و از فرصت هاي موجود منطقه استفاده كنند.

وي خطاب به حكام امارات گفت: هر چند عقب نشيني حكام امارات از ادعاي پوچ و كاذب جزاير سه گانه يك اقدام عقلاني بود، ولي انتظار ما اين است كه روساي ابوظبي در مسائل داخلي و رعايت حقوق مردم هم عقلاني رفتار كنند.

رضايي ادامه داد: آنها اجازه دهند كه مردم ابوظبي و دبي در سرنوشت سياسي كشورشان دخالت كنند، روساي امارات متحده عربي از دخالت آمريكا و انگليس در امور داخلي كشورشان جلوگيري كنند.

تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.