وزیر امور اقتصادی و دارایی با درخواست از رسانه‌های جمعی که از عنوان اختلاس برای این تخلف استفاده نکنند، از وضعیت فعلی خاوری، مدیرعامل بانک ملی ابراز بی‌اطلاعی کرد.

به گزارش مهر، شمس‌الدین حسینی امروز در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: رسانه‌ها نباید از عنوان اختلاس برای تخلف بزرگ استفاده کنند، این درحالی است که مورد نظر قوه قضاییه این است که اختصاص یک عنوان مجرمانه، خود یک کار قضایی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: مهم این است که دولت دغدغه‌ای در باب سوخت وجوه بانکی این تخلف ندارد و امروز تقریبا در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که دارایی‌های این گروه، 4700 میلیارد تومان است و این رقم مورد تائید دادستان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: آنچه محل مناقشه شده، 1730 میلیارد تومانی است که مدارک آن وجود ندارد، اگرچه این رقم نیز تنزیل شده و 25 درصد آن را به طور متوسط از سوی بانکها اخذ شده است، ضمن اینکه 75 درصد این رقم به متقاضی ارایه شده است.

به گفته حسینی، البته باید توجه داشت که تمامی این رقم به گروه مورد نظر پرداخت نشده است و بخشی از آن به فولاد خوزستان تخصیص یافته تا این بنگاه اقتصادی، محصول خریداری کند، بنابراین آنچه که به عنوان تخلف مطرح بود، این است که در برخی از موارد، خریدار و فروشنده این گروه یکسان بوده و به همین دلیل سوءاستفاده صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون تلاشهایی صورت گرفته تا میان بانک صادرات و سایر بانک‌ها یک گروه همکاری با نظارت بانک مرکزی و پشتیبانی وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شود تا مراودات میان بانکها تنظیم شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: جلسات مشخصی از سوی بانک صادرات با هر یک از بانک‌ها برگزار شده است تا چگونگی وصول و گردش وجوه را تحت نظارت دادستانی و قوه قضاییه تنظیم کنند.

وی اظهار داشت: امروز تصمیم گرفته شد که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با مراقبت دادستانی، اقداماتی برای گردش فعالیت‌های اقتصادی برخی از بنگاههای این گروه، صورت گیرد، چراکه گروه ملی فولاد که یکی از زیرمجموعه‌های این گروه است، یک بنگاه بزرگ تولیدکننده است که نیاز به سرمایه در گردش دارد. ضمن اینکه گروه ملی فولاد،  شمش وارد کرده است که باید در گمرک معطل نماند.

حسینی خاطرنشان کرد: انتظار ما از رسانه‌ها این است که از این پس در این فضا به دولت کمک کنند که فضای کسب و کار از گرد و غبار و سونامی ایجاد شده، آسیب نبیند و فضای کسب و کار که سرمایه‌ای بزرگ است، از این موضوع گذر کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از وضعیت فعلی محمود خاوری، مدیرعامل سابق بانک ملی ابراز بی‌اطلاعی کرد.


تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.