«دومنیک جان چیلکات»، به عنوان سفیر جدید انگلستان در ایران منصوب شد.

بنا به گزارش «تابناک»، وی جانشین «سایمون گس» شده که مدت‌هاست از تهران رفته و کاردار این کشور، اداره سفارتخانه انگلیس در تهران را بر عهده گرفته است؛ چیلکات از دیپلمات‌های با سابقه و حرفه‌ای وزارت خارجه انگلستان است که امسال سی‌امین سال کار دیپلماتیک خود را تجربه می‌کند.

وی پیش از اینکه به ایران بیاید، در ترکیه و پرتغال و سریلانکا به عنوان نماینده دولت پادشاهی انگلستان خدمت کرده و افزون بر این، نماینده دایم انگلستان در اتحادیه اروپا و آمریکا نیز بوده است که از مناصب بسیار مهم دیپلماتیک در وزارت خارجه انگلستان به شمار می‌رود.

این گزارش همچنین آورده است: پیش از وی و در دوران سفارت «سایمون گس» در ایران، هر چند روابط این دو کشور قطع نشد، سخنان و اظهارات وی در امور داخلی ایران و به ویژه اقدامات وی در دوران رخدادهای پس از انتخابات، بارها روابط دو کشور را متشنج کرد تا جایی که در چندین نوبت، مجلس ایران درصدد برآمد که وزارت خارجه را مجبور کند، روابط ایران را با انگلستان قطع کند، ولی هر بار با توضیحاتی که وزارت امور خارجه به مجلسیان دادند، از این کار منصرف شدند.

با این حال، از آنجا که خطر معرفی «سایمون گس» به عنوان یک عنصر نامطلوب از سوی ایران بیشتر و بیشتر می‌شد، وزارت خارجه انگلستان، وی را از ایران فراخوانده و به مأموریت دیگری فرستادند و اداره امور سفارتخانه خود در تهران را به کاردار این کشور، یعنی خانم «جین ماریوت» سپردند؛ کسی که در دوران مدیریرتش بر سفارتخانه انگلیس در ایران، با همان  لحن تهاجمی، روش سایمون گس را ادامه داد و در دوران خدمتش، چندین بار و به ویژه به دلیل اظهارنظر‌هایش به وزیر خارجه فراخوانده شد.

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌کند، سفیر تازه منصوب شده یعنی دومینیک «جان چیلکات»، فعلا از در دوستی و تعامل وارد شده و در نخستین اظهارنظرش درباره شغل جدید خود در ایران به سایت این سفارت در ایران گفته که بسیار خوشحال است برای مأموریت به ایران آمده، چرا که ایران، کشوری بزرگ، بسیار متنوع و دارای فرهنگ و تمدنی تاریخی و غنی است.

وی همچنین افزود: در طول مأموریت خود، تلاش خواهد کرد با برای بهبود روابط دوجانبه بر مبنای گفت‌وگو، درک و احترام متقابل رفتار کند و بتواند جامعه امروز ایران را به همراه سنت‌ها و آداب آنان بیشتر بشناسد.

بنابراین، باید منتظر ماند و دید که آیا چیلکات به عهد خود وفا می‌کند یا وی نیز همچون گذشتگانش، مقابله، تهاجم و دخالت در امور داخلی ایران را برمی‌گزیند؟!


تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.