دولت جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل، دبیرکل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به اقدامات تجاوزکارانه آمریکا ازجمله تجاوز یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا به حریم هوایی ایران، سازمان ملل را به اجرای منشور ملل متحد و برخورد مؤثر با اقدامات تجاوزکارانه  بر ضد ایران فراخواند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، در این نامه آمده است:

متأسفانه دولت آمریکا در ماه های اخیر اقدام های تحریک آمیز و عملیات مخفی خود علیه جمهوری اسلامی ایران را افزایش داده است، به گونه ای که اخیراً یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا از نوع RQ170 با نقض حریم هوایی به عمق 250 کیلومتری خاک ایران تجاوز کرد که با اقدام به موقع و مقتدرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روبرو شد.

دولت جمهوری اسلامی ایران در این نامه با اشاره به یادداشت های قبلی خود به سازمان ملل در باره اقدامات دولت امریکا ،تأکید کرده است:  این گونه اقدامات خصمانه،  اقدامی علیه صلح و امنیت بین المللی است و بر اساس اصول مسلم حقوق بین الملل مسئولیت آن به عهده دولت متجاوز است.

در ادامه این نامه آمده است:

دولت جمهوری اسلامی ایران این تجاوز هوایی را مصداق بارز نقض تمامی قوانین و مقررات بین المللی از سوی دولت آمریکا می داند و ضمن اعلام اعتراض شدید ، نسبت به عواقب تکرار چنین اقدام هایی هشدار می دهد و مسئولیت تأثیرات مخرب آن را بر صلح و امنیت منطقه ای متوجه دولت آمریکا می داند.

در نامه دولت جمهوری اسلامی ایران به رئیس شورای امنیت سازمان ملل، دبیرکل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید شده  است ضروری است  سازمان ملل  ضمن محکوم کردن این گونه تجاوزها ،بر اساس روح منشور ملل متحد و با استفاده از تمامی امکانات خود ،برای جبران و توقف این روند خطرناک و کمک به صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی به اقدامات روشن وموثر دست زند و نتیجه را به اعضا اعلام کند. 


تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.