مهر - جهش چشمگیر محبوبیت سیستم عامل گوگل گزارشی جدید نشان می دهد محبوبیت سیستم عامل گوگل و برنامه های جانبی آن در سال 2011 جهشی شگفت انگیز داشته است به شکلی که می توان سال 2011 را سال اندرویدی نامید. به گزارش خبرگزاری مهر، کاربران گوشی های هوشمند در سال 2011 بیش از 10 میلیارد برنامه جانبی ویژه اندروید گوگل را دانلود کرده اند اما این رقم نهایی نیست و اندروید روز به روز در حال گسترده تر شدن است، زمانی که "لری پیج" و "سرگئی برین" در سال 1998 شرکت گوگل را پایه گذاری کردند، لوگوی این شرکت بی دلیل توسط استاد طراحی دانشگاه استنفورد خلق نشده است.

با این همه برین و پیچ حتی فکرش را نمی کردند که روزی بیش از هشت میلیارد برنامه جانبی موبایل ویژه سیستم عامل اندروید گوگل توسط کاربران دانلود شوند. در این سال که شاید بتوان آن را سال اندروید نامید، سیستم عامل رایگان و منبع باز گوگل چنان با تولیدکنندگان صنعت موبایل در سرتاسر جهان سازگاری پیدا کرد که در حال حاضر اکثریت تلفنهای هوشمند در جهان مجهز به این سیستم عامل هستند و برنامه های جانبی آن را استفاده می کنند.هم اکنون تعداد کلی برنامه های دانلود شده در جهان کمی بیشتر از 10 میلیارد است. برنامه های این سیستم عامل در میان 190 کشور جهان دانلود می شوند که در این میان کره جنوبی رتبه اول بیشترین دانلودها را به خود اختصاص داده و در پی آن کشورهای تایوان، آمریکا، سنگاپور و شمال اروپا در دسته کشورهایی با بالاترین سطح نرم افزار اندرویدی قرار دارند.

یک چهارم تمامی دانلودهای انجام شده به بازی ها اختصاص دارند. به گفته گوگل دانلود اولین یک میلیارد برنامه اندرویدی از فروشگاه اندروید گوگل 20 ماه طول کشید، در حالی که دومین یک میلیارد نرم افزار در عرض پنج ماه دانلود شد اما سومین یک میلیارد نرم افزار در عرض تنها دو ماه دانلود شده است و این سرعت بسیار بالای گسترش برنامه های جانبی و سیستم عامل اندروید را در میان کاربران نشان می دهد. هم اکنون بیش از نیم میلیون تلفن اندرویدی به صورت روزانه در سرتاسر جهان فعال می شوند و این رشد با شتابی بالا رو به افزایش است.

آمارهای گوگل نشان می دهد در سال 2011 در هر هفته بیش از 100 میلیون واژه توسط نرم افزار ترجمه گوگل به زبانهای مختلف ترجمه شده اند و 12 میلیارد مایل مسافت بر روی نرم افزار نقشه های گوگل مسیریابی شده اند. همچنین محبوب ترین زمان دانلود برنامه ها یکشنبه ها ساعت 9 عصر بوده و زمانی از روز که کمترین محبوبیت را برای دانلود نرم افزار دارد دوشنبه ها ساعت 4 بامداد اعلام شده است.

بر اساس گزارش تلگراف، همچنین در سال 2011 در حدود 25.6 درصد از برنامه های دانلود شده را بازی ها، 12.2 درصد را برنامه های سرگرمی، 11.2 درصد را ابزارها، 6.5 درصد را ارتباطات، 4.7 درصد را برنامه های تولیدی، 4.5 درصد را برنامه های شخصی سازی، 4.3 درصد برنامه های ویژه موسیقی، 4.1 درصد برنامه های اجتماعی، 3.7 درصد برنامه های رسانه و ویدیویی و 3.6 درصد را برنامه های بومی و مرتبط با سفر تشکیل داده اند


تاريخ : | | نویسنده : imbs |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.